Felkészülés az őszi idényre: Magos István

Értékelés:
(0 szavazat)
Magos István kezdetektől a Vida Fitness versenyzője.
Én fedeztem fel, nagyon régen, több mint 20 évvel ez előtt, még Szigethalmon kezdtem vele foglalkozni.
Remek adottságokkal rendelkezett, a felépítése egyértelműen alkalmas volt a testépítésre, és bár fekvenyomóként, és erőemelőként is volt magyar bajnok, mégis azt tanácsoltam neki, koncentráljon inkább a testépítésre.

Az első évben Pisti vitatható körülmények közt 2. lett a magyar bajnokságon, majd a következő évben magyar bajnok, és Európa bajnoki 2. helyezett lett, az IFBB szövetségnél.
Aztán Amanban 6. lett a világbajnokságon, majd 20 év kihagyás következett.

Tavaly visszatért, 4. lett a IBFF világbajnokságon, mastersben, illetve 2. lett a Pro Nutrition Grand Prix-en, a 70 kg-os súlycsoportban.
Idén Pisti 2-3 kg-mal nagyobb versenysúllyal, ismét a Pro Nutrition Grand Prix-el kezd, és nagyon szeretne bizonyítani, és megszerezni az első helyet.

Pisti láthatóan jobb lesz, mint tavaly, a nagy kérdés az, mi történt közben az ellenfelekkel.
Ha csak olyanok lesznek, mint tavaly, akkor Pistinek jók az esélyei az első hely megszerzésére.

A képek 2 hete készültek, azóta Pisti már sokkal szálkásabb, most kezdődött el nála a finomhangolás.
Pisti jelenleg 64 kg, a versenysúlyát 62 kg körül tippelem.
Vagyis Pisti még rengeteget tud erősödni a 70 kg-ban, távlati cél a tele 70 kg elérése.
Pisti 158 cm magas, így a 62 kg-os versenysúly a képeken sokkal többnek tűnik.
Pisti remek arányokkal rendelkezik, a kidolgozása is mindig rendben van, ami leginkább gondot okozhat, az a tömeg.
Főleg akkor, ha nem súlycsoportos versenyeken indul.
A Pro Nutrition Grand Prix szerencsére nem ilyen verseny, így szerintem jók az esélyei a győzelemre, Pisti mindent megtett, a többi már a bírókon, és az ellenfeleken függ.