Írta:  vida zoltán
Értékelés:
(0 szavazat)

A WABBA világbajnokságon VIP vendég voltam, Huszár Ernő barátom jóvoltából.
Már a Budapesti WABBA Universumon is megállapítottam, hogy a WABBA International jó úton jár, sokat erősödött, és ez most tovább folytatódott, nagy verseny sikeredett a WABBA VB-ből.
A verseny helyszíne, a hotel egyaránt nagyon jó volt, és a szervezettségre sem lehetett panasz.
A magyar csapat szereplésére sincs okunk panaszkodni, szinte minden versenyzőnk bekerült a top 6-ba.
Legjobban az olasz, spanyol csapat szerepelt, ők szerezték a legtöbb érmet, viszont az is igaz, ők indították a legtöbb versenyzőt.
Őket követte a portugál, és a magyar csapat, vagyis elmondható, benne voltunk az élbolyban.
Mivel az NAC VB nagyon messze volt, így csapatom nagy része a WABBA VB-re időzítette a csúcsformát, mert ez egy nívós nemzetközi verseny, aminek rangja van.
Nagyon röviden a magyar szerepléséről, néhány mondatban.
Junior testépítésben Nagy Richárd 1, Dietrich Ádám 3 lett, Ádám helyezése nem reális, 2. helyezést érdemelt volna.

Junior kategória, 1 Nagy Richárd, 3. Dietrich Ádám
Persze ilyenkor mindig elmondom, pontozásos sportág, és a 2. helyezett olasz sem volt rossz, de egyértelműen gyengébb volt Ádámnál.
Miss Fitness kategóriában 3 magyar lány indult, Kiss Zsuzsanna, Varga Viola, és Debreceni Anikó.

Miss Fitness kategória, 3. Kiss Zsuzsa, 5. Varga Viola
Mind a három lánynak döntőben lett volna a helye, nagyol jól mutattak a mezőnyben.
Sajnos azonban Debreceni Anikót nem engedték bejutni a döntőbe, talán sok lett volna, ha az első 6-ból 3 magyar, nem tudom.
Varga Viola fizikuma alapján szerintem dobogót érdemelt volna, azonban nagyon ideges volt, nem élt az arca, nem tudta kellően előadni magát.
Kiss Zsuzsa 3. lett, ő viszont térült fordult, szerintem csatában volt a 2. helyért, végül azonban 3. lett, ami jó eredmény.
Miss Fitness kategóriában Sebestyén Ágnes, és Gyenis Judit indult, mind a ketten bomba formában, borotva éles kidolgozással.

Miss figure 2. Sebestyén Ágnes, 4. Gyenis Judit

A versenyt nézve a 2 magyar lányt, és a portugál világbajnok lányt láttam az első három helyen.
Ők kiemelkedtek a mezőnyből, de a 2 magyar lányt éreztem legelöl.
Aztán a portugál lány 1, Ági 2, Judit 4. helyezést ért el.
A 4. helyet súlyos hibának érzem, a videó, és a képek alapján ez az érzés még csak erősödött bennem, a 3. helyezett lányt annyira esélytelennek éreztem, hogy a szabadpózát fel sem vettem.
Ez jeges zuhany volt, de nem lehet mit tenni, ez is benne van a pakliban.
Atletic +175 cm kategóriában Sipos Gábor indult, remek formát hozott, a mezőny legélesebb definícióját hozta, ami végül 2. helyre volt elég.
Gabiban idén nem volt több, kihozta a maximumot, a helyezése rendben van.

Atletic +175 cm, 2. Sipos Gábor
Testépítés -179 cm kategóriában Füzesi Szabolcs indult, aki sokat fejlődött a Bodysport Kupa óta, remek formát hozott, ami végül a 4. helyre volt elég.

Kiss Kornél testépítés +179 cm kategóriában indult, nagyon száraz volt, csatában volt az első helyért, végül az előkelő 2. helyet szerezte meg.
Mens phisyc +175 cm kategóriában Bóna Benjámin élete legjobb formáját hozta, magam is meglepődtem, mennyit fejlődött a Bodysport Kupa óta.
Végül 2. lett, sajnos nem tudom jogos volt e, mert ezt a kategóriát nem láttam.
Fitness modell kategóriában az újonc Hajdú Cintia rengeteget fejlődött, de sajnos nem tudott döntőbe kerülni, túl izmos volt a többi lányhoz képest.
Legnagyobb meglepetés számomra a Pro kategória végeredménye, ahol Molnár Péter 2. Nagy Richárd 7. lett.
A meglepetést Peti eredményére értem, az Ő első helyében teljesen biztos voltam.
Sajnos nem így történt, amit nyilván fájlalok, de ahogy ezt a tényt Peti viselte, azt tanítani kéne.
Semmi átkozódás, azt próbálta nézni, amiben rosszabb volt, és ez a fiaskó kicsit sem törte le, nem hibáztatott senkit, ez szinte azonnal túl is lépett rajta.