Interjú az N.A.C. Universumon résztvevő versenyzőkkel: Földvári Attila

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)
Földvári Attila tavaly robbant be a hazai élmezőnybe, ahol indult, mindenhol nyert.
Föci idén sokkal magasabbra tette a mércét, a tehetség kutató, és újonc kategóriák után idén már itthon az igazi elittel csatázott, és kilépett a nemzetközi porondra is.
Föci igazi sportember, mindent feláldoz ezért a sportért, sajnos anyagi forrásai erősen korlátozottak, nehéz körülmények között készül.
Íme a vele készült interjú:
B.S.
 Milyen versenyeken indultál, melyik eredmény volt számodra a legértékesebb?

F.A.
2012 őszi szezon elég hosszúra sikeredett, 4 versenyen indultam.
Első volt Romániában a Pro Nutrion Grand Prix, itt a 90 kg-os kategóriába indultam, és erős mezőnyben 3. helyezést értem el.
Második versenyem a Bodysport Kupa volt Szentendrén, a nyílt versenyzői kategóriában indultam, ami NAC és WABBA Universum válogató is egyben, itt a 179 cm feletti magasság kategóriában versenyeztem, és 2. lettem.
Harmadig versenyem a Superbody volt, itt open kategóriába indultam, és sikerült megismételni a 2011 es teljesítményemet, ismét abszolút bajnok lettem. Negyedig versenyem volt a fő verseny, az NAC Universum Hamburgban.
Itt sikerült a döntőbe kerülnöm, a 6. helyen végeztem.
Minden eredményre nagyon büszke vagyok, úgy érzem minden versenyen a maximumot nyújtottam, de két verseny emelnék ki a többi közül, amire különösen büszke vagyok.
A Superbody abszolút győzelemre, és a NAC Uiversumon elért 6. helyre vagyok a legbüszkébb!

B.S.
 Hogyan értékeled az őszi teljesítményed?
F.A.
Nagyon jó évet zártam!
Sikerült minden, amit szerettem volna!
Ennél többet nem tudtam kihozni, tehát elégedett vagyok.

B.S.
 Melyik versenyen érezted magad a legjobban, és miért?
F.A.
A Bodysport Kupán nagyon jól éreztem magam!
Megismerkedtem Czikó Gergővel, akivel azóta is jó barátok vagyunk, az NAC Universumon egy szobában laktunk, és ott is sokat segítettünk egymásnak.
És ami nekem nagyon fontos, a kislányom is eljött, végre meg tudott nézni, még soha nem látta, miről szól egy verseny, de most láthatott a színpadon!
Ennek nagyon örültem, majd nem jobban, mint az elért eredménynek!

B.S.
 Volt e olyan pont a felkészülésedben, amikor úgy érezted, eleged van, és nem bírod tovább?
F.A.
A Superbodyn már 100%-os formát hoztam, már túl voltam 12 hét diétán, és a NAC Universumig még volt 4 hét.
Az utolsó 2 hét az nagyon kemény volt, már kivolt a gyomrom, nagyon gyengének éreztem magam, rossz volt így dolgozni, hát még edzeni.
Akkor éreztem, hogy elfáradtam és, nagyon vártam már a diéta végét.

B.S.
Melyik verseny volt a legnehezebb, legszínvonalasabb, amin idén indultál?
F.A.
A legnehezebb és a legszínvonalasabb egyértelműen, az NAC Uiversum volt idén, amin idultam.
280 versenyző, és mind jól fel volt készülve.
Élmény volt akkora emberek között versenyezi.

B.S.
Elégedett vagy az eredményekkel amit elértél?
F.A.
Elégedett vagyok minden versenyen elért helyezésemmel.
Romániában 3. lettem Major Zsolti és az abszolút román bajnok mögött.
Ennél jobban nem szerepelhettem volna.
A Bodysport kupán 2. lettem Debreceni Gábor mögött, elégedett voltam ezzel az eredménnyel is, bár titkon bizakodtam az első helyben is, mert szárazabb voltam.
A Superbodyn megnyertem az open 1 kategóriát, és az abszolút bajnoki címet is elhoztam.
Az NAC Universumon elért 6. hellyel is teljesen elégett voltam, tudtam erős lesz a mezőny, itt a döntőbe kerülés volt a cél.

B.S.
 Mik a jövőre néző terveid?
F.A.
Szeretnék tömegben fejlődni, 4-5 kg-al nagyobb versenysúllyal versenyezni, és nemzetközi versenyeken indulni!
De még sajnos nem biztos, hogy tudok indulni, az anyagi lehetőségeim korlátozottak.